Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > 17 травня Всеукраїнська акція на підтримку виборчої реформи

Новини

17 травня Всеукраїнська акція на підтримку виборчої реформи

 

Протягом півтора року Громадянський Рух ХВИЛЯ на чолі з лідером Віктором Чумаком збирали щотижневі, спочатку поодинокі, а потім все більш масові акції під Верховною Радою на підтримку зміни виборчої системи в Україні. Цими пікетами ми намагалися привернути увагу до кричущого факту ігнорування владою реформи виборчого законодавства. Незважаючи на те, що проведення реформи було затверджено в угоді про коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» та підписане Президентом ще у 2014 році, зміні до Закону продовж всього цього часу навіть не виносилися на розгляд до Парламенту. Згодом ідею підтримали інші політичні та громадські сили, що дало нам змогу діяти спільно!

Отже, разом з активістами та політиками ми знову збираємося на велику Всеукраїнську акцію на підтримку виборчої реформи, що відбудеться 15 травня в усіх обласних центрах України, а 17 травня – у Києві під стінами Верховної Ради.

На минулих акціях ми вже домоглися підписання резолюції до Президента з головною вимогою — виконати передвиборчі обіцянки та визначити як невідкладні законопроекти щодо зміни виборчої системи. Це дало змогу зрушити виборчу реформу! Цього разу головна вимога мітингу — негайне ухвалення Виборчого кодексу №3112-1 в цілому, що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Ухвалення нового виборчого законодавства є ключовим елементом політичної реформи. Це дасть змогу змінити політичні еліти та зробити Парламент більш підзвітним та дієвим.

Тож, закликаємо підтримати Всеукраїнську акцію та вийти на підтримку нового виборчого закону разом з нами!

Збираємося у Києві на площі Конституції о 9:30 під прапорами ХВИЛІ!