Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Благодійний захід з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями

Новини

Благодійний захід з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями

 

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

В цей день команда активістів під егідою ГО «Україна. Воля. Життя» та за підтримки Громадянського руху «Хвиля» влаштувала благодійний концерт у колишньому особняку графа Уварова, що на вуліці Липській, 16. Захід відвідали представники кількох громадських органцізацій. ГР «Хвиля» представляли член стратегічної експертної ради Олександр Мочков та член руху,  засновник і президент Міжнародного благодійного фонду «Via Concordia» Олександра Борисова.

Зараз наша країна переживає нелегкі часи, під час яких проблеми людей з інвалідністю сприймаються як другорядні. Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 року соціальний захист осіб з інвалідністю з боку держави полягає в наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв’язку до особливостей осіб з інвалідністю. Але, не для кого не секрет, що нестача коштів, бюрократичні перепони і брак соціальних програм не дають можливісті «особливим дітям» повноцінно інтегруватися в соціум, отримати належну освіту та елементарні професійні навички.

«Дуже боляче, коли молоді хлопці та дівчата повертаються з фронту покалічені фізично, покалічені духовно. Й ми не маємо права заплющувати очі. Казати, що це не наша війна. Заспокоювати себе тим, що це не наш біль.», — зазначила Олександра Борисова, яка до речі за власною ініціативою виступила одним із спосорів заходу.

Єднання в ці нелегке часи необхідно як ніколи. Синергія – це велика сила, яка помножує можливості всіх, хто направляє свої зусилля на вирішення спільних проблем. Здорове громадянське суспільство не можливо побудовати, поки не будуть системно на державному рівні вирішені питання лікування, реабілітації та соціальної адаптації людей з особливими потребами. Як доводить практика, такі люди можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, своєю нескореністю і любов’ю до життя надихають багатьох, зокрема й абсолютно здорових людей. Тож, Громадянський рух «Хвиля» не може залишатися осторонь таких соціальних проблем та планує і надалі підтримувати подібні ініціативи.