Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Інформаційна цензура. Виступ Віктора Чумака у Парламенті.

Новини

Інформаційна цензура. Виступ Віктора Чумака у Парламенті.

Боротися необхідно не тільки з «рупорами руського миру», а й з цензурою на каналах, — Віктор Чумак

Інформаційний простір повинен бути таким, щоб громадяни відчували і баланс політичної думки, і разом з тим не відчували впливи, реальні впливи іноземної держави, ворожої держави, яка має бажання перебудувати мозок українських громадян під свої думки.

Про це з трибуни Верховної Ради України заявив Віктор Чумак, народний депутат, лідер громадянського руху «Хвиля».

«Інформаційна безпека напевно одна з найголовніших складових безпеки держави. Але разом з тим, що необхідно тримати дуже хорошу гігієну в плані інформаційного простору, треба бачити, що в країні існує реальна цензура», — сказав він.

Політик звернувся до всіх журналістів говорити не тільки про те, що деякі канали є проповідниками «руського миру», російської пропаганди, а й говорити про те, що на всіх каналах існує цензура.

«Канали «5», «Прямий», «Інтер», «Україна» – це ті канали, які забороняють будь-яке слово опозиційним політикам. Це теж дуже і дуже погано, і з цим треба боротися теж так само», — додав Віктор Чумак.

Резонансним вчора виявилося прийняття постанови про рекомендацію щодо застосування санкцій до деяких ЗМІ. Тим більше, що поруч з реальними проблемами є відверті маніпуляціі. Для мене не просте рішення. З одного боку не можна ховати голову в пісок при наявних проблемах інформаційної безпеки і розповсюдженням матеріалів, які мають ознаки пропаганди з іншого не можна перетнути межу і поховати можливості вільного розповсюдження суспільно важливої інформаціі. Для цього в державі існують спеціально визначені органи СБУ та Нацкомісія з питань ЗМІ, які до цього часу жодних претензій до цих каналів не висували. Верховна Рада не має жодних можливостей вирішити ці проблеми по суті.Але якщо політики створили ситуацію, що потребує прийняття політичних рішення, то краще передати його тим, хто ці повноваження має -РНБОУ на чолі з Президентом. Тому і голосував за продовження цієі дискусії, але вже на ширшій платформі. Окремою пропозицією до цієі постанови буде мій лист на РНБО щодо застосування елементів цензури в українських ЗМІ. Я впевнений що отримати у власність чи в управління телевізійний канал без «благословіння” ПОПа сьогодні неможливо. Тому цікаво буде подивитися, як з цієі маніпуляції він буде виходити і що буде пояснювати свому політичному батькові, власнику 112 го — Медведчуку.P.S. Поки писався цей пост мені прислали повідомлення, що і на НВ зайшов менеджмент Медведчука. Подробиці у першому коментарі.

Опубліковано Віктором Чумаком П'ятниця, 5 жовтня 2018 р.