Головна > Всі новини > Як у Київській області фальсифікували місцеві вибори

Новини

Як у Київській області фальсифікували місцеві вибори

Влада сама дала інструменти фальсифікацій на місцевих виборах. Про це заявила голова Київського обласного осередку ПП «Громадянський рух «ХВИЛЯ» Ірина Побідаш під час ефіру на I-ua.TV

За її словами, місцеві вибори, які відбулись 25 жовтня 2020, мали не лише рекордно низьку явку виборців, але й рекордну кількість фальсифікацій, принаймні, в Київській області.

Основними причинами низької явки виборців стали:  розчарування людей у політиці  та існуючій владі, черги на дільницях, які утворились внаслідок введення карантинних обмежень, а також відсутність чіткого роз’яснення нової системи голосування.

«Я не перший раз беру участь у виборах. Тож можу зазначити, що цього року було дуже багато фальсифікацій і маніпуляцій», — сказала Ірина Побідаш.

Так, ще за місяць-півтора до дати голосування деякі невеличкі села Київській області одномоментно поповнились тисячами зареєстрованих нових виборців, які заявили про своє бажання голосувати саме в цих населених пунктах, наче б то за місцем роботи або проживання.

Традиційно мав місце підкуп виборців. Так в м. Буча вартість одного голосу становила від 200 до 1000 грн.

За старою схемою відбувалось і голосування за місцем перебування. Коли члени комісії виїздили до хворих або літніх людей додому і пояснювали їм за кого і як голосувати.

Окрім того, «голосували за місцем проходження служби  в Київській області військові. Але скажіть, будь ласка, яке їм реально діло до місцевого самоуправління, якщо вони  знаходяться на території військової частини і через рік-два повернуться до своїх домівок. Чому вони мають вирішувати, як жити місцевим мешканцям?», — розповіла Побідаш.

Вона також зазначила, що серед 100 відсотків всіх визнаних недійсними бюлетенів лише половина реально зіпсовані. А решта —  це ті, де люди не розібрались  із новою системою голосування.

Але навіть за таких важких умов, за словами Ірини Побідаш, вибори відбулись і засвідчили зокрема те, що для перемоги не обов’язково потрібно мати великі гроші та підтримку олігархів. Достатньо вести активну громадську діяльність, робити реальні справи та мати підтримку людей, які тобі довіряють.