Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Кампанія "Антиактивіст". Позиція Віктора Чумака

Новини

Кампанія «Антиактивіст». Позиція Віктора Чумака

Влада на місцях масово проводить кампанію «Антиактивіст», намагаючись залякати тих, хто працює над викриванням їх зловживань та незаконних оборудок

Протягом останніх місяців напади на громадських активістів набули масового характеру. І йдеться вже не просто про залякування чи нанесення тілесних ушкоджень, а про замахи та вбивства.

На порушення прав працівників ЗМІ та активістів громадянського суспільства звернули увагу в ООН — тільки у період з 16 травня по 15 серпня поточного року там зафіксували 32 таких порушення.

«Це не локальна проблема якогось одного регіону, це проблема усієї країни. Одеса, Полтава, Бердянськ, Херсон, Запоріжжя, Кривий Ріг, Харків, Київ, Тернопіль — в усіх цих містах та областях за останній час відбулись напади, замахи та вбивства, ціллю яких були журналісти, громадські активісти, правозхисники, які ведуть або вели активну громадсько-політичну діяльність. Зокрема йдеться про боротьбу з корупцією місцевої влади, місцевими кланами, незаконним відчуженням землі та забудовами, руйнуванням зелених зон, пам’яток історії та архітектури тощо», — зазначив народний депутат, лідер громадянського руху «Хвиля» Віктор Чумак.

В організації нападів та замахів самі активісти підозрюють місцеву владу, проти зловживань якої здебільшого вони і виступають, та керівники правоохоронних відомств, які «кришують» усю цю діяльність. Саме тому жоден з нападів чі замахів не розслідуван до кінця, справи не розкриті, винні не покарані.

«В Одесі активісти називають замовником нападів мера міста пана Труханова, який має повну підтримку прокурора області Олега Жученка та голови ГУНП в Одеській області Дмитра Головина. Аналогічні звинувачення лунають з решти міст, де зазвичай мери міст за підтримки місцевих силовиків творять беззаконня», — сказав Віктор Чумак.

Такий стан справ ще раз підтверджує той факт, що правоохоронні органи, прокуратура та суди працюють у зв’язці з місцевою владою і демонструють тотальну бездіяльність та неефективність в боротьбі зі злочинністю, ігнорування корупційних справ та, відповідно, розслідування нападів на активістів. Це доводить, що міняти в країні потрібно все!

«Я вимагаю від президента, як гаранта конституційних прав та свобод громадян, втрутитись в ситуацію. Він повинен викликати до себе генерального прокурора та керівника служби безпеки та вимагати детального розслідування усіх таких випадків та покарання як виконавців, так і замовників. Тим більше, що їх прізвища не є секретом. Адже напади на журналістів та громадських активістів — це напади на українську незалежність», — наголосив Віктор Чумак.