Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > KOLO.news. Нардеп Віктор Чумак у Полтаві: мене підтримав Білл Гейтс. 13 цитат політика

Новини

KOLO.news. Нардеп Віктор Чумак у Полтаві: мене підтримав Білл Гейтс. 13 цитат політика

Полтава – уже 22 місто, яке відвідав Віктор Чумак, заступник голови комітету Верховної ради з питань запобігання корупції, лідер громадського руху «Хвиля». З журналістами він говорив про нову політичну реформу та про те, як стара виборча система змінила хід історії України. Пропонуємо 13 цитат політика, озвучених у Полтаві.

Про технології на майбутніх виборах

Вибори мають бути у 2019: президентські – у березні, парламентські – у жовтні. Але я не впевнений, що вони пройдуть за графіком. Зрозуміло, що «Блок Петра Порошенко» та «Народний фронт» з їх рейтингами не захоче дострокових виборів. Але є ідея перенести вибори Президента щонайменше з березня на травень – бо Президент вважає величезною колізією відсидіти тільки 4 роки 10 місяців, а не 5 років. Тому – травень 2019, а ще краще – дочекатись парламентських виборів або поєднати їх з референдумом щодо вступу до ЄС. Ніяких правових наслідків референдум цей не принесе, але його зроблять, щоб сформувати свої комісії. На час референдуму комісії формують не партії, які беруть участь у виборах, а влада. Ось така технологія.

Про виборчу систему, яка змінила хід історії України

У 2011 році нами маніпулювали дуже жорстко. Партія регіонів змінила виборчу систему на мажоритарно-пропорційну, бо розуміли, що за пропорційною системою вони програють. Поясню: регіонали у пропорційній системі привели всього 78 мандатів, а фракцію створили 170! 92 людини добрали мажоритарниками і, разом з комуністами і начебто незалежними створили більшість у Верховній Раді. А якби залишалась стара система, пропорційна, навіть з закритими списками, то більшість би узяли «Свобода», «Батьківщина» і УДАР – вони 48 % сукупно набрали на тих виборах у пропорційній частині.
От якби була така більшість, був би такий уряд – чи був би Майдан? Чи втратили б ми Крим? Чи була б війна? Ось що таке політична система. Політична система змінила нашу історію.
Петро Олексійович обіцяв, що змінить систему на правильну. А зараз бачить: БПП не виграє вибори у пропорційній частині. «Народний фронт» – теж. І тому знову треба маніпулятивна мажоритарно-пропорційна система.

Про політичну реформу і Білла Гейтса

Ще рік тому я казав – немає на порядку денному у країні жодної реформи, яка б могла змінити ситуацію в країні. Всі реформи не мають жодного сенсу, доки не змінимо політичну систему. З лютого місяця я почав збирати невеликі мітинги щодо зміни виборчого законодавства під Верховною радою – кожного пленарного вівторка. А 17 жовтня відбулась велика акція за зміну політичної реформи і зараз питання це стоїть на порядку денному у всієї країни. Три тижні тому мене «підтримав» Білл Гейтс. Виступаючи у Нью-Йорку, він сказав, що проблема бідності у крані – це не проблема поганої освіти, охорони здоров’я чи наявності природних ресурсів. Це проблема поганої політичної системи.

Повний текст інтерв’ю тут