Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Наша діяльність > Підтримка місцевих громад у боротьбі з незаконними забудовами

Новини

Підтримка місцевих громад у боротьбі з незаконними забудовами

Віктор Чумак продовжує підтримувати місцеві громади у боротьбі з незаконними забудовами.

Так, сьогодні, 15 травня, він взяв участь у судовому засіданні в Києво-Святошинському районному суді, де мало відбутися слухання справи щодо накладення арешту на майно депутата Тарасівської селищної ради Юрія Середи, який вже кілька років бореться проти незаконного будівництва багатоповерхового житлового комплексу у селі Тарасівка.

Очікувано, засідання не відбулося через відсутність представника позивача – забудовника, у відповідь обурені активісти під крики «ганьба» заблокували суддю Наталію Пінкевич у залі засідань.

Як зауважив Віктор Чумак, забудовник застосовує тиск на депутата та активістів, які борються проти багатоповерхової забудови, в тому числі, і використовуючи недосконалу і корумповану судову систему.

«Нажаль, це явище не локальне. Такі ситуації маємо по всій Україні. І навіть, якщо у Тарасівці громада зможе відстояти власні інтереси, це не можна вважати перемогою. Побороти глобальну проблему незаконних забудов можна тільки одним шляхом – зміною політичної системи та перезавантаженням усіх державних інституцій, в тому числі і судів», — зазначив він.

Нагадаємо, громада села раніше домоглася скасування права оренди на землю забудовником – ЖБК «Енергетик»: рішенням Тарасівської сільської ради йому було відмовлено у продовженні відповідного договору.

У відповідь забудовник в судовому порядку наклав арешт на майно депутата цієї сільради Юрія Середу для забезпечення позову забудовника про відшкодування збитків.

На даний час, попри відсутність договору оренди на землю та пряму заборону на проведення будівельних робіт, будівництво триває.