Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Новини > Представники Української Федерації громадських організацій сприяння охороні здоров'я звернулись з відкритим листом до Голови Комітету Верховної ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування пана М.Б.Радуцького

Новини

Представники Української Федерації громадських організацій сприяння охороні здоров’я звернулись з відкритим листом до Голови Комітету Верховної ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування пана М.Б.Радуцького

 «Шановний Михайле Борисовичу!

Не дивлячись на зміну політичної влади в країні, на превеликий жаль й надалі продовжується активне та безпідставне цькування лікарів та медичних працівників — представників найгуманнішої професії в світі.
Система охорони здоров’я — найбільш соціально чутлива до будь- яких потрясінь і моментально впливає на настрої суспільного життя.
Недостатнє фінансування галузі, відсутність комплексної державної Програми розвитку сфери охорони здоров’я, заходи з відновлення авторитету та поваги до медиків замінюється на вишукування відьом, звинувачення в корупції та хабарництві.
Особливо прикро, що до безпідставних звинувачень в бік лікарів активно долучились засоби масової інформації, поширюючи в суспільство відверту джинсу, недостовірну інформацію та спотворені факти.
Так остання інформація щодо буцім то виявлення в столиці приватних медичних центрів, які начебто незаконно займались продажем органів для трансплантації настільки абсурдна, що спричинила шквал сміху навіть серед звичайних людей, які не є спеціалістами в цій галузі та недовіру в суспільстві до владних інституцій.
Відсутність офіційної інформації та просто повне мовчання на вказані події з боку центрального органу виконавчої влади — Міністерства охорони здоров’я лише посилює і без того вкрай критичне ставлення населення до медиків, штучно насаджуване протягом останніх років та в черговий раз ставить під загрозу саме впровадження трансплантації в Україні.
Звідси, вже очевидними стали повсякденні звинувачення лікарів від будь-кого.
Саме такі, ми чули в свій бік під стінами Офісу президента під час мітингу медиків 13 серпня поточного року.
Саме повсякденні безпідставні звинувачення медиків стали на наш погляд причиною й тієї страшної ДТП в результаті якої було дві смерті: фельдшера швидкої допомоги та водія.
Маніпулятивні звинувачення найкращих представників галузі, які щодня брудом виливаються на вуха громадян посилюють зневіру та розпач.
Адже в світі все побудовано насправді дуже просто : звинувачення на адресу будь- кого в результаті призводять до проявів недовіри та неповаги. А часом, навіть до відкритої та агресивної зневаги і ненависті.
На жаль, створення негативного образу лікаря настільки увійшло в буденне життя, що вже мало хто звертає увагу на тисячі врятованих ними життів, вирваних із лап смерті, на практично щоденний подвиг кожного лікаря, кожного медичного працівника. І не лише за операційним столом. Боротьба лікаря за кожне життя відбувається і в лікарняних палатах, і в лабораторіях, на полі бою та швидкісних трасах…Вона здається непомітною до того моменту поки безпосередньо не торкнеться кожного конкретно.
Але, досить лірики…
На даний час країна в цілому та галузь охорони здоров’я в черговий раз перебувають в стадії реформування і трансформацій.
Ніхто не бере під сумнів необхідність якісних змін на розвиток системи, її поліпшення з метою збереження здоров’я та життя кожної людини — найціннішого скарбу цивілізованої держави.
Разом з тим, саме задля успіху намічених перетворень вкрай необхідним має і повинен стати довірливий діалог із суспільством.
В першу чергу, за посередництва засобів масової інформації та комунікації.
Нині, на наш погляд, настав критичний момент для надання суспільству чіткої і правдивої інформації про стан речей в галузі.
Переконані, що саме діалог з суспільством за посередництва ЗМІ позитивно вплине на якість необхідних реформ.
В зв’язку з цим, просимо вас, шановний Михайле Борисовичу, спільно з Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики ( О.Ткаченко) ініціювати найближчим часом проведення комітетських слухань на тему : «Роль і вплив засобів масової інформації та комунікації при проведенні трансформації системи охорони здоров’я та необхідності зміцнення авторитету професії медика»
Надайте можливість лікарям відверто поговорити з журналістими.
Бо всі лише говорять про неймовірні покращення, які невідомо коли і яким чином настануть.
А насправді реальної ситуації в галузі ніхто не знає…

З повагою,
віце- президент Української Федерації громадських організацій сприяння охороні здоров’я Геннадій Маркевич«.