Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Прес-конференція Віктора Чумака в Одесі

Відео

Прес-конференція Віктора Чумака в Одесі

Політичний сезон видкріється вимогою зміни політичної системи та прийняття нового виборчого кодексу, — Віктор Чумак

Початок нового політичного сезону характеризуватиметься щільним тиском майбутніх президентських виборів, які мають відбутися 31 березня наступного року. Хоча можуть бути і «сюрпризи» — в Адміністрації Президента розглядають можливості перенесення виборів на більш пізній термін.

Про це сказав народний депутат України, лідер громадянського руху «Хвиля» Віктор Чумак під час прес-конференції в Одесі.

«Законодавством чітко передбачено, що вибори президента повинні відбутися в останню неділю березня п’ятого року повноважень. І тут трактувати вже не можливо. Але завжди існує вирогідність прийняття Конституційним судом иншого рішення, адже ми вже маємо трактовку, що будь яка сесія ВРУ є черговою. Тож, відкидати можливість отримання такого рішення ми не можемо», — зазначив він.

Політик також окреслив головні завдання , які стоятимуть перед депутатами і громадськістю на старті нового політичного сезону.

«Окрім виборів президента та обговорення майбутньої кандидатури – хто може реально бути президентом, кого нам потрібно обрати президентом і таке інше… в нас ще є одне величезне завдання, завдання №1 для будь-якого президента – це зміна виборчої системи. Існуюча система, є коренем і причиною всіх наших проблем сьогодні. Вона є причиною великих тарифів, низьких зарплат, низьких пенсій, поганих доріг. Це відбувається через те, що у владу заходять люди тільки за гроші, за родинні зв’язки, за певні корупційні зв’язки. Більше того, ця влада формує навколо себе відповідне оточення. Так формується судова система, через цю систему формується виконавча влада, правоохоронні органи. Органи влади на місцях – все це є гвинтики цієї великої системи», — зауважив Віктор Чумак.

Нардеп наголосив, що саме тому сьогодні першочерговим завданням є зміна виборчого законодавства.

«6 вересня на площі перед ВР відбудеться велика акція на підтримку зміни виборчого законодавства, в якому братимуть участь 12 політичних партій – і парламентських, і позапарламентських. Влада повинна почути нас і виконати обіцянки. Ми маємо нагадати їм про це, і чим більше буде нас, тим ефективнішим буде результат», — впевнений Віктор Чумак.