Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Про парламент, який сам себе нищить. - Віктор Чумак

Новини

Про парламент, який сам себе нищить. — Віктор Чумак

Право? Не чув. Регламент? Не знаю. Відповідальність? Плювати.
Парламентаризм? А що це таке?

виступ народного депутата Віктора Чумака у Верховній Раді 19 вересня 2018 року

 

 

В Конституції України записано, що Україна – демократична держава. Але демократія – це не тільки право більшості приймати закони, встановлювати свої правила, стандарти.

Демократія – це перш за все процедура. Конституція України передбачає, що відповідно до процедури український парламент працює відповідно до Закону про регламент Верховної Ради.

На жаль, це не з нашим щастям. На жаль, український парламент постійно нищить і демократію, і процедуру, і парламентаризм, і свій власний регламент. Адже в цьому Законі передбачено, що парламент може працювати виключно в межах і в порядку Закону про регламент.

Скажіть будь ласка, навіщо писати в Конституції, що більшість приймає рішення, якщо в парламенті постійно йде кнопкодавство? Навіщо тоді вона потрібна, ця більшість? Навіщо збирати цю більшість, якщо в нас кожен депутат може прокнопкодавити і йому за це нічого не буде, жодної відповідальності не понесе?

І парламент приймає рішення з грубим порушенням Закону про регламент. Більше того, він ці порушення освячує.
Прийняття змін до Закону про Центральну Виборчу Комісію – це таке ж грубе порушення процедури прийняття законів.

Згадайте призначення генерального прокурора (Юрія Луценка). Згадайте Закон, який був поданий в парламент о 9 годині, в 9.15 проголосований в комітеті, об 11-й – в парламенті, в 13-й підписаний Парубієм, в 14-й – Президентом, в 16-й годині опублікований в газеті «Голос України» і потім Юрій Віталійович Луценко отримав відповідну посаду і посвідчення. Але це – злочин! За це рано чи пізно прийдеться відповідати.

Точно такий же злочин був скоєний і вчора при голосуванні за зміни до Закону про ЦВК. Мені все одно скільки людей буде в ЦВК – 17, 15 чи 226 або 450. Але все це має прийматися в закон, який не передбачає його скасування.

Тому хочу сказати громадянам України: шановні, якщо ви думаєте, що вчора була розв’язана політична криза, і парламент вийшов з політичного кута – ні! Комусь вигідно було це зробити для того, що коли він побачить, що вщент програє будь-які вибори, то поставиться під сумнів легітимність існування цієї ЦВК.

І повірте – так воно й буде! І так знову нас з вами зроблять дурнями, бо в цьому парламенті кожного дня порушують закон!