Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Про підсумки роботи т.в.о. голови НАЗК Наталії Новак та подальше бачення реалізації засад антикорупційної політики в Україні

Новини

Про підсумки роботи т.в.о. голови НАЗК Наталії Новак та подальше бачення реалізації засад антикорупційної політики в Україні

19 грудня о 13.00 год. дня в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс Україна» відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам роботи т.в.о. голови НАЗК Наталії Новак.

Під час прес-конференції відбулась доповідь Наталії Новак про результати роботи за період перебування на посаді тимчасово виконуючої обов’язки голови НАЗК, а також було представлено бачення реалізації засад антикорупційної політики та подальшого перезавантаження роботи Національного агентства з питань запобігання корупції.

Ось головні тези Наталії Новак, озвучені на підсумковому брифінгу щодо напрацювань НАЗК за останні кілька місяців:

Підготовлено та передано до прокуратури матеріали для відкриття кримінальних справ про можливе несанкціоноване використання персональних даних і втручання в реєстр. Справи розподілятимуться автоматизовано і уповноважений перевіряючий не знатиме, чия саме декларація потрапить до нього на перевірку.

Буде створено відділ внутрішнього контролю — він перевірятиме скарги декларантів, які не задоволені перевіркою. Ці зміни відбудуться незалежно від того, хто саме призначений головою НАЗК, бо вже передбачені законом. У бюджеті на 2020 рік вдалося передбачити кошти на таку систему.

НАЗК зараз підв’язані до 13 ти реєстрів, плюс підписано угоду з Мін’юстом про приєднання ще до 3-х реєстрів. Також підписали угоду з НАБУ, яке тепер також має доступ до реєстру декларацій. Тому можливість помилки у пошуку даних тепер є мінімальною. Необхідно більше уваги приділити моніторингу способу життя, але це стосується більше відкритих джерел.

Декларації повинні подавати всі. Тоді люди самі будуть відмовлятися від неофіційних доходів і вимагатимуть від роботодавця офіційну плату, тому що це заохочуватиме до отримання  легальних, а не тіньових доходів. Загальне декларування — це справедливо!

Ексчлени НАЗК та в.о. керівника апарату виписали собі матеріальну допомогу на вирішення соціально-економічних проблем у розмірі від 100 до 180 тисяч грн , законом це передбачено, але це більше справа етики та моралі.

Однією із важливих функцій НАЗК є перевірка фінансування діяльності політичних партій та навчити політичні партії в Україні працювати прозоро та відкрито. Тобто НАЗК поставило перед собою мету обмежити вплив фінансування політичних партій олігархами.

Чому я не брала участь у конкурсі на голову НАЗК? Законодавець прописав таку норму, якщо ти протягом 2-х років входив до керівних органів політичних партій, то ти не можеш брати участь у конкурсі. Я входила до Президії політичної партії «Громадянський Рух Хвиля», і для мене це була честь, адже ця партія хоч мала і нова, але проводила велику роботу у боротьбі з корупцією. Багато членів партії звертались у правоохоронні органи з питань порушення представниками органів влади законодавства на місцях. Тому,на жаль, моє членство у партії «Хвиля» завадило брати участь у конкурсі.

Треба віддати належне владі, що ніхто до мене за весь цей час не звертався з жодними корупційними пропозиціями, бо знали, що це марно.

Також очільниця НАЗК Наталія Новак, попри високу керівну посаду не полишає громадську діяльність, зокрема у багаторічній боротьбі за збереження Поштової площі від незаконної забудови за позовом Наталії Новак нещодано було виграно суд. Бере активну участь у збереженні берега Дніпра на Микільській Слобідці.