Сьогодні Україна існує в умовах олігархічної клептократії і всі наші проблеми є наслідками олігархічної системи, що вибудовувалася роками в країні. Лише позбувшись олігархічних кланів ми зможемо подолати економічно-політичну кризу, тому що…

Олігархи — це корупція:  Першочергове політичне завдання — прийняття нового виборчого законодавства задля відсторонення від влади олігархів. Шлях до цього лежить через створення справедливого Антикорупційного суду для притягнення до відповідальності чиновників-корупціонерів та деполітизації державної служби. Саме відсторонення великого бізнесу від влади та невідворотність покарання відновить довіру громадян та світової спільноти до країни.

Олігархи — це поразка:  Корумпованість в Міністерстві оборони та оборонно-промисловому комплексі сягає багатомільярдних розмірів, і це в той час, коли наші солдати на сході тижнями чекають набої та техніку. Потрібно негайне очищення Міноборони від старих кадрів та ліквідація Укроборонпрома, змінення системи та принципів прийняття рішень у збройних силах. Ми маємо раз і назавжди ліквідувати непотрібні компанії-прокладки, які роками відмивають державні кошти та розбазарюють державні оборонні замовлення з подачі та за участі високопосадовців.

Олігархи — це бідність:  Незважаючи на свої безцінні природні багатства та вигідне розташування, Україна — одна з найбідніших країн світу. Економіка та соціальний сектор сьогодні повністю монополізовані олігархами, які відверто заробляють на українцях через постійне підвищення тарифів, натомість пропонуючи мізерні «подачки» у вигляді субсидій, які, в результаті, потрапляють на рахунки теплогенеруючих компаній тих самих олігархів.

Олігархи — це імітація реформ:  Заявлені пенсійна, медична, освітня, судова, антикорупційна та інші реформи насправді полягають лише в перерозподілі бюджетних потоків. Задля реального втілення змін необхідні інновації та технології, інвестиційні системи наповнення бюджетів для всіх соціальних, медичних та гуманітарних програм, відновлення банківського та фондових ринків для стабільного економічного розвитку. Це єдині ефективні світові механізми зростання та процвітання.

Олігархи — це еміграція:  Тільки протягом минулого року з України емігрувало понад 800 тисяч громадян. І причина цього криється не у відсутності робочих місць в країні, а у неконкурентній заробітній платні. Адже олігархи не зацікавлені у розвитку підприємств, вони роками «годуються» з монополій, державних дотацій та наших кишень. Тому слід невідкладно провести переоцінку приватизованого за безцінь державного майна з подальшою його конкурсною реприватизацією.

Олігархи — це тіньова економіка:  Близько 40% економіки України знаходиться в тіні. Непрозора, зарегульована система, бюрократія, високі необґрунтовані податки зупиняють інвесторів та гальмують розвиток малого і середнього бізнесу. Лібералізація дозвільної системи та перехід до оподаткування розподіленого прибутку (податок на виведений капітал) дасть поштовх до стрімкого розвитку підприємництва.

Бідність країни — це не проблема поганої освіті, не проблема охорони здоров’я, не проблема відсутності природних ресурсів і, навіть, не проблема війни. Бідність — це проблема поганого державного врядування. І першочерговим завданням в таких умовах є проведення політичної реформи.

Складові політичної реформи, за яку виступає Громадянський Рух ХВИЛЯ:

  1. Нове виборче законодавство, що передбачає скасування мажоритарної системи та впровадження системи з відкритими партійними списками та регіональними преференціями, обмеження політичної реклами, прозорість фінансування політичних партій.
  2. Обмеження депутатської недоторканності. Позбавлення всіх відповідальних представників держави (депутатів, суддів, прокурорів, працівників правоохоронних органів та державних службовців) імунітетів та привілеїв, які безпосередньо не пов’язані з виконанням їхніх посадових обов’язків.
  3. Створення Антикорупційного суду. Проведення  реформи судової системи та прокуратури з подальшим її очищенням на засадах конкурсного добору суддів та прокурорів. Звільнення всіх недобросовісних і нечесних суддів та прокурорів (включаючи тих, що не зможуть пояснити джерела походження майна). В Україні мусить діяти принцип невідворотності покарання.
  4. Ефективне державне управління. Зміна повноважень Президента в частині притягнення до відповідальності в порядку імпічменту. Проведення кардинальної інституційної реформи системи виконавчої влади, деполітизація державної служби.