ПРОГРАМА ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ГРОМАДЯНСЬКИЙ РУХ «ХВИЛЯ»

ВСТУП

Мораль і традиції не мають бути об’єктом державного регулювання. Це не означає, що ми від них відмовляємося. Це означає, що різницю між «пристойним» та «непристойним» будуть визначати не чиновники, а самі люди в межах власного життя.

Наша політична сила прагне створити в Україні таку форму врядування, яка стане спільною справою усієї нації,  усіх громадян України. Наше завдання – провести перетворення максимально швидко та безкровно. Оновлення врядування в Україні має виходити із наступного базового принципа:

Природні права, свобода та безпека людини, їх захист є основним пріоритетом та беззаперечним принципом Української держави. Громадяни делегують державі лише ті повноваження, які дозволяють їй в повній мірі виконувати цей принцип.

Функції державних органів повинні бути зведені до забезпечення захисту прав і свобод людини, безпеки громадян, забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення, ведення зовнішньої політики, адміністрування надходження податків до бюджету та перерозподілу їх. Державні органи не втручаються в питання побуту, моралі, культури, традиції, історії.

Кордони України закріплені в 1991 р. і залишаються незмінними. Окуповані й анексовані території повинні бути повернуті під контроль України. Для цього будуть застосовані усі можливі економічні, дипломатичні, військові засоби.


ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА

Жодна сфера суспільного життя не може функціонувати без верховенства права. Судова реформа і реформа правоохоронної системи повинні відбутися в першу чергу.

Наша партія виступає за негайне звільнення всіх суддів і прокурорів від виконання обов’язків на підставі очевидного, стійкого і підтвердженого опитуваннями недовіри до судової влади і прокуратури з боку джерела влади — народу.

Територіальні громади (міста, селища, села), їх добровільні об’єднання самостійно формують місцеві судові і Правоохоронні органи. Наша партія ініціює створення модельних нормативні актів громад, які можуть бути ними використані. Господарські спори будуть віддано третейського судам і алгорітмізованним системам вирішення спорів.

Громади і сформовані ними органи займуться наслідками старої корупції і запобігання нової шляхом змінюваність, короткій дистанції влади, не більше 2 років, і виборності прямим голосуванням керівників всіх гілок влади.

РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ

Кожна людина має природне прагнення постійно поліпшувати свій добробут. Все, що потрібно зробити уряду — усвідомити це, спертися на це природне прагнення людини і не заважати їй цього поліпшення досягати.

Уряд повинен позбавити людей від зайвого контролю і встановити такий рівень податків, при якому люди готові сплачувати їх добровільно. Податкова поліція, економічні підрозділи МВС і СБУ повинні бути ліквідовані.

Необхідно визнати, що рушієм економіки є приватний підприємець. Отже саме для нього існує сервісна податкова служба і створюються зручні та зрозумілі правила гри.

Мікропідприємства з оборотом до 2 млн євро в рік повинні бути повністю позбавлені від перевірок і звітності.

Підприємства на загальній системі оподаткування можуть перевірятися на вимогу податкових органів тільки незалежними аудиторськими компаніями.

Підприємства-монополісти, державні підприємства і підприємства, що використовують суспільні ресурси повинні перевірятися держорганами з метою захисту інтересів суспільства і прав громадян. Перелік перевіряючих органів повинен бути вичерпаним.

Загальний рівень податкового навантаження, ставки податків встановлюються шляхом відкритих публічних дискусій уряду, бізнесу, громадськості. Уряд повинен доводити обґрунтованість кожного відсотка кожного податку.

Податкова система повинна бути позбавлена ​​бар’єрів у вигляді авансових платежів з податків, блокування реєстрації податкових накладних, ручного управління електронними системами. Навантаження на фонд оплати праці повинне бути знижено, податок на прибуток замінений на ПНВК.


Уряд повинен бути обмежений в можливості запозичень. До НБУ потрібно повернути функції забезпечення економічного зростання і зростання кількості робочих місць. Уряд і НБУ повинні створювати умови для наповнення економікі дешевим кредитним ресурсом.

Частка ВВП, яка перерозподіляється через бюджет не повинна перевищувати 30%. Перелік бюджетних розпорядників вказується в Конституції. Жодна бюджетна програма не буде прийматися без публічного обговорення. Всі одержувачі бюджетних коштів повинні публічно звітувати про їх використання.

БЕЗПЕКА

Нам потрібно усвідомити, що неможливо перемогти нашого супротивника кількостю особистого складу, танків та БТРів, у нього їх завжди буде більше. Перемогти супротивника можливо лише іншою якостю армії та організації суспільства.

Ми пропонуємо разробити стратегію національної безпеки, головною цінністю якої стане життя людини. Стратегія повинна передбачати

· створення сучасної територіальної оборони, забезпечення права на вільне володіння вогнепальної зброї для громадян України;

· модернізацію оборонно-промислового комплексу; розробку нових видів зброї — дистанційно керованих бойових комплексів, які управляються операторами або діють автоматично; високоточної ракетної зброї, зокрема засобів протиракетної та протиповітряної оборони;  дронів та безпилотників;

· модернізаці армії за стандартами НАТО, розширення воєнної та військово-технічної співпраці з НАТО та її державами-членами; поступовий перехід до добровільной строковій службі і контрактної армії.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Країна, що володіє багатющими запасами природніх ресурсів, не має права тримати в злиднях мільйони пенсіонерів.

Ми ініціюємо негайне підвищення мінімальної пенсії до рівня не нижче реального прожиткового мінімуму. Джерела підвищення:
— ліквідація пенсійного фонду, міністерства праці та всіх соціальних фондів. Створення єдиного реєстру одержувачів пенсій та соціальної допомоги. Виплата пенсій і соцдопомоги безпосередньо з бюджету на банківські картки. Розрив між мінімальною і максимальною виплатою не повинен перевищувати трьох разів.
— препинення виплат з бюджету пенсій і соцдопомоги всім колишним і діючим держслужбовцам, чий статок перевищує 2000 мінімальних зарплат.

— проведення інвентаризації національного багатства, спрямування частини ренти та земельного податку на виплату пенсій

Ми ініціюємо запуск накопичувального рівня пенсійної системи, гарантій повернення вкладів, збереження і накопичення заощаджень, створення інструментів страхування.

РЕФОРМУЄМО ВЛАДУ, А НЕ НАРОД

Ми прагнемо свій досвід і час інвестувати в успіх нашої країни. Ми впевнені, що добробут, безпека, розвиток та самореалізація кожного українця можливі лише в сприятливих умовах, які має створювати держава. За час незалежності державний апарат України так і не став сервісним.

Змінюються президенти і парламенти, а реформа держапарату так і не відбулася. Для громадян вводяться нові правила, нові податки, нові закони, а чиновники та політики так і залишаються поза законом та продовжують незаконно збагачуватися. Люди не відчувають захисту держави. Вони не відчувають себе господарями країни.

В Україні знецінюється людський капітал, активні громадяни їдуть за кордон, пенсіонери бідніють, а суспільство занепадає. Незважаючи на величезний геополітичний і соціально-економічний потенціал, влада не здатна забезпечити українцям гідне життя.

Наша мета — захистити інтереси українців, які очікують від влади іншого ставлення до людей та інших дій. Ми бачимо Україну успішною державою, в якій всі громадяни живуть за справедливими законами. Ми готові відповісти на запит українського суспільства, що очікує політичну силу з баченням розвитку країни та здатністю реалізувати це бачення.

Замість преференцій для обраних – можливості самореалізації та добробут кожному. Замість вибіркового правосуддя – закон, що єдиний для всіх. Замість тотальної корупції – справедливість і людська гідність.

Слава Україні!