Складові політичної реформи, за яку виступає Громадянський Рух ХВИЛЯ:

  1. Нове виборче законодавство, що передбачає скасування мажоритарної системи та впровадження системи з відкритими партійними списками та регіональними преференціями, обмеження політичної реклами, прозорість фінансування політичних партій.
  2. Позбавлення всіх відповідальних представників держави (депутатів, суддів, прокурорів, працівників правоохоронних органів та державних службовців) імунітетів та привілеїв, які безпосередньо не пов’язані з виконанням їхніх посадових обов’язків.
  3. Проведення  реформи судової системи та прокуратури з подальшим її очищенням на засадах конкурсного добору суддів та прокурорів. Звільнення всіх недобросовісних і нечесних суддів та прокурорів (включаючи тих, що не зможуть пояснити джерела походження майна). В Україні мусить діяти принцип невідворотності покарання.
  4. Ефективне державне управління: необхідно провести кардинальну інституційну реформу системи виконавчої влади, кількість державних службовців скорочена на 50%, щоб державна служба стала престижною, а заробітні плати ринковими. Призначення на посади мусить відбуватися лише за відкритими конкурсами,  а державна служба мусить бути деполітизована.