Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Наша діяльність > Справа "Роттердам+"

Наша діяльність

Справа «Роттердам+»

Справа «Роттердам+» Віктор Чумак та Справа Роттердам+У лютому 2017 р. Віктор Чумак ініціював розслідування щодо реалізації схеми завищення формування ціни на вугілля відомою як «Роттердам+».

У публічному просторі з’явилася інформація, що встановлення формули розрахунку «Роттердам+» дозволило необґрунтовано завищити ціну на вугілля, що спричинило затвердження та введення з березня 2016 р. в дію розрахунку оптової ціни електроенергії. Це, в свою чергу, призвело до значного і необґрунтованого зростання тарифів на комунальні послуги та дозволило активно збагатитися учасникам організованої групи впровадження розрахунку «Роттердам+», а саме структурам, близьким до Кабміну та Адміністрації Президента.

За ініціативою Віктора Чумака були зібрані експертні думки та проведено попереднє розслідування, яке підтвердило викладені вище висновки. На підставі зібраних фактів було направлено депутатський запит директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику з вимогою внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками, передбаченими ч.2 ст.367, ст.368-2 КК України та невідкладно розпочати розслідування. За результатами розслідування НАБУ було розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

Справа триває.