Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Віктор Чумак на InterVizor

Відео

Віктор Чумак на InterVizor

ГОЛОСИ НА ВИБОРАХ ВЗАМІН ЗА НЕВТРУЧАННЯ В ЇХ ЗЛОЧИНИ

Народний депутат України Віктор Чумак про створення та діяльність Громадянського Руху Хвиля, неефективності влади, феодалізм у регіонах, про гаранта, що дає газ, прокурора без жаби та домовленості Порошенка з місцевими бандитами.

Ведучій: Володимир Кулачек

Громадянський Рух «Хвиля» почав свою активну діяльність наприкінці 2016 року, і на той час це було невелике утворення, що включало не дуже чисельну кількість людей, які говорили про необхідність якихось кроків, створення певного руху, який би зайнявся політикою. В 2017 – 2018 роках активісту руху проїздили всією Україною, здебільшого – по селах, райцентрах, невеличких містах. Результатом зустрічей з населенням, спілкування, обміну інформацією стало формування своїх осередків на місцях. На сьогодні ми маємо осередки практично у всіх областях України, і вони працюють. Ситуація непогана, люди приходять на зустрічі, люди активно спілкуються, певні активні люди залишаються в Хвилі. Скоріш за все, з часом це буде партія.

Настрої в людей на місцях різні, але в цілому важко назвати їх позитивними. Люди розуміють всю складність ситуації, яка є в Україні, але, разом з цим, і те, що проблеми, які вони мають зараз – це проблеми неефективності влади. Причому як в центрі, так і на місцях. Здавалось би, влада наша звітує про реальну перемогу, про реформу децентралізації. Але зворотнім боком реформи стала побудова неофеодалізму. Так, купа повноважень віддана на місця, разом з повноваженнями перейшли й гроші. Але за відсутності контролю ми просто вирощуємо там нових феодалів. З усіх активістів, які на слуху – з тих, на кого нападали, на кого стріляли – так сталось, що я не зустрічався лише з Катериною Гандзюк. Ситуація така, що всі ці події є наслідком, зворотним боком децентралізації. Влада на місцях, отримавши купу грошей і повноважень, починає погрузати в величезному корупційному болоті, використовуючи конфлікт інтересів, адміністративні або політичні важелі, підгрібати під себе всі кошти і майно, що є комунальними, підминати під себе весь будівельний бізнес, все комунальне господарство. цим починають боротися активісти, а це не подобається місцевій владі. І починається конфлікт.

Приміром, приїжджаю в Ізмаїл Одеської області. Там дуже красивий центральний проспект, весь такий вимощений плиткою. Питаю: хто власник заводу по виготовленню плитки? Мер! А бордюри? Мер! А ліхтарики? Мер. А будівництво? Мер!! Приїжджаю в Мерефу Харківської області – люди скаржаться, що в них проблеми з маршрутками. А хто власник маршруток? Дружина мера. Десь в іншому місті – чий асфальтний заводик – мер. Кругом місцеве виробництво – або мер, або наближені до нього особи

Буквально на днях вся країна обговорювала – в Смілі немає опалення, люди мерзнуть. Нема газу. Чому в Смілі немає газу? Чому вся країна має газ, а Сміла не має? А все дуже просто. Тому, що компанія, наближена до депутата Фурсіна, до панів Фірташа та Бойка, вісім років постачала Смілі газ. Коли вона зникла, разом з нею зникли сто мільйонів гривень, які вона заборгувала Нафтогазу. АНафтогаз вирішив цей борг перекласти на громаду. Бо Фірташ, Бойко – це ж друзі сьогоднішньої влади, а народ що, народ заплатить двічі. Зате гарант сказав – я гарантую вам тепло, і тут же опалення включили. І всім добре. Прокурор, який каже, що всіх давить жаба, пропонує жаби позбутись.

Там – каже Луценко – була одна компанія. Яка сто мільйонів вкрала. Так от, щоб вас не давила жаба, ви, сміляни, заплатіть ще раз за це тепло, за цей газ, який ви вже один раз сплатили. А про цю компанію ми забули. Оце називається прокурор без жаби. І всім добре: Фірташ в шоколаді, сміляни – з газом, гарант – з піаром, прокурор – без жаби. А з народу за один і той самий товар двічі забрали гроші

Стосовно Катерини Гандзюк – я особисто об’їздив всю Херсонщину, був і в славнозвісній Музиківці, де є ота знаменита птахофабрика, що не дає людям дихати і засмітила послідом все довкілля. Не в тому справа, що Катерина кричала голосніше за всіх. Просто їй, на жаль, попались найбільш «рішучі» опоненти. Така ж сама ситуація і в Одесі, де ледь не вбили Григорія Козьму та Михайла Козакова. Така ж ситуація в Бердянську з Віталієм «Сармат» Олешко. Ситуація дуже погана, бо люди, які починають протестувати, піддаються нападам. Не можна сказати, що на них нападає кримінальний елемент, бо кримінальний елемент зрісся з місцевою владою. А влада центральна закриває на це очі, із-за тієї простої причини, що Порошенко домовився з місцевими елітами про гарантовані голоси на виборах взамін за невтручання в їх злочини.

Повний текст інтерв’ю тут