Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Віктор Чумак про парламент, який сам себе нищить. «Сьогодні. Тернопіль»

Новини

Віктор Чумак про парламент, який сам себе нищить. «Сьогодні. Тернопіль»

“Право? Не чув. Регламент? Не знаю. Відповідальність? Плювати. 
Парламентаризм? А що це таке?”,-
приблизно так більшість депутатів поводять себе в Раді.

В Конституції України записано, що Україна – демократична держава. Але демократія – це не тільки право більшості приймати закони, встановлювати свої правила, стандарти. Демократія – це перш за все процедура. Конституція України передбачає, що відповідно до процедури український парламент працює відповідно до Закону про регламент Верховної Ради.

На жаль, це не з нашим щастям. На жаль, український парламент постійно нищить і демократію, і процедуру, і парламентаризм, і свій власний регламент. Адже в цьому Законі передбачено, що парламент може працювати виключно в межах і в порядку Закону про регламент.

Скажіть будь ласка, навіщо писати в Конституції, що більшість приймає рішення, якщо в парламенті постійно йде кнопкодавство?Навіщо тоді вона потрібна, ця більшість? Навіщо збирати цю більшість, якщо в нас кожен депутат може прокнопкодавити і йому за це нічого не буде, жодної відповідальності не понесе? І парламент приймає рішення з грубим порушенням Закону про регламент. Більше того, він ці порушення освячує.

Прийняття змін до Закону про Центральну Виборчу Комісію – це таке ж грубе порушення процедури прийняття законів. Згадайте призначення генерального прокурора (Юрія Луценка). Згадайте Закон, який був поданий в парламент о 9 годині, в 9.15 проголосований в комітеті, об 11-й – в парламенті, в 13-й підписаний Парубієм, в 14-й – Президентом, в 16-й годині опублікований в газеті «Голос України» і потім Юрій Віталійович Луценко отримав відповідну посаду і посвідчення. Але це – злочин! За це рано чи пізно прийдеться відповідати.

(виступ народного депутата Віктора Чумака у Верховній Раді 19 вересня 2018 року)

Повний текст тут