Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Всі новини > Заява Віктора Чумака під час виступу у Парламенті щодо до незаконно засуджених на довічне ув’язнення

Новини

Заява Віктора Чумака під час виступу у Парламенті щодо до незаконно засуджених на довічне ув’язнення

Ми повинні відновити справедливість по відношенню до незаконно засуджених на довічне ув’язнення, — Віктор Чумак

За даними Харківської правозахисної групи, на сьогоднішній день з півтори тисячі осіб, засуджених до довічного ув’язнення, 3-4 % — це приблизно 60 людей – засуджені на довічне ув’язнення без вини. А біля 10 % з них ув’язнені з непропорційним тяжкості скоєних злочинів покаранням.

Про це заявив народний депутат України, лідер Громадянського руху «Хвиля» Віктор Чумак під час виступу у Парламенті.

Він нагадав, що в листопаді 2015 року Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект № 2033а «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок)».

«За старим кримінально-процесуальним кодексом царицею доказів було визнання своєї вини, і такі зізнання вибивалися з багатьох людей катуваннями, знущаннями, іншими протиправними заходами. Зміни, що вносяться, можуть дати можливість засудженим на довічне ув’язнення вимагати перегляду вироку і встановлення справедливості», — наголосив політик.

Проте, за його словами, наразі процес розгляду законопроекту № 2033а зупинився. І зупинила його саме та система, ті прокурори та судді, яка застосовувала до людей катування та приймала неправосудні рішення.

«В разі прийняття цього закону відповідальність за незаконне засудження людей до довічного ув’язнення будуть нести саме ці судді та прокурори. В авторах цього закону є представники Народного фронту, БПП, навіть представник Президента. Але чоловік представника президента категорично проти його прийняття, тому що доведеться здати прокурорів. І саме тому жодна фракція не підтримує його розгляд», — зазначив Віктор Чумак.

Він зауважив, що довіра до держави існує тільки тоді, коли в державі є таке поняття як справедливість. І ця справедливість повинна існувати не тільки по відношенню до громадян, які знаходяться на волі, а й до тих, хто знаходиться в місцях позбавлення волі.

«Недарма принципом демократії встановлено, що нехай краще без покарання залишаться 3-4 правопорушника, ніж буде засуджена хоча б одна безневинна людина. І сьогодні у нас величезний борг перед людьми. Ми повинні прийняти цей законопроект і сприяти відновленню справедливості», — впевнений Віктор Чумак.