Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Наша діяльність > Звернення громадької організації щодо корупційних дій посадової особи у Херсонській області

Наша діяльність

Звернення громадької організації щодо корупційних дій посадової особи у Херсонській області

У червні 2018 р. на ім’я народного депутата та лідера руху «Хвиля» Віктора Чумака надійшло звернення ГО «Козацька варта» із села Козачі Лагері Херсонської області.

Громадська організація «Козацька варта» одним із напрямків своєї діяльності спрямувала на контроль за додержанням законності у роботі місцевої влади. Протягом 3х років було зафіксовано грубі порушення законодавства Козачлагерським сільським головою, а саме використання службового положення, несправедливий перерозподіл та «відмивання» бюджетних коштів, з чого вбачається корупційний прояв. По цих фактах громадська організація неодноразово зверталася до Хесонської ОДА, Олешківсьвої РДА, але не отримала адекватної реакції.

Останній кричущий факт корупційної дії сільського голови — перетворення об’єкту реконструкції дитячого садочку на постійне «незавершене будівництво», а просто кажучі — на інструмент для «відмивання» бюджетних коштів. Починаючи з 2012 р. на цей об’єкт виділено більш ніж 3 млн.грн., але не введено в експлуатацію. Депутатами Козачлагерської сільської ради було закфіксовано порушення та подано заяву про злочин до обласної прокуратури. Далі, при втручанні ГО «Козацька варта», Козачлагерської депутатської групи «Справедливість» та місцевої партії «Народний контроль» заявники домоглися перевірки КРУ, яка виявила порушення з перевитрати бюджетних коштів.

На переконання заявників бездіяльність місцевих органів влади свідчить про корупційну схему, у якій задіяні сільский голова с. Козачі Лагері, підрядчик та інспектор технагляду, а також голова Олешківської РДА.

Віктором Чумаком було ініційовано ряд звернень на Генерального прокурора Ю.Луценка, Директора НАБУ А.Ситника, Голову національної поліції С.Князєва зі скаргою на бездіяльність в розслідуванні кримінального провадження та вимогою організувати проведення перевірки викладених фактів й вжиття відповідних заходів. В результаті чого досудове розслідування взято на контроль керівництва ГУНП в Херсонській області, призначена судова будівельно-технічна експертиза, за результатами якої буде прийняте процесуальне рішення.