Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Наша діяльність > Звернення щодо невиконання місцевими народними депутатами рішення суду та бездіяльність в розслідуванні кримінального провадження

Наша діяльність

Звернення щодо невиконання місцевими народними депутатами рішення суду та бездіяльність в розслідуванні кримінального провадження

У червні 2018 р. на ім’я народного депутата та лідера руху «Хвиля» Віктора Чумака надійшло звернення про факт безкарного невиконання рішення суду місцевими депутатами сільської ради с. Козачі Лагері Херсонської області в інтересах сільського голови, який в свою чергу має давню підтримку першого заступника Херсонської обласної прокуратури. В діях місцевої прокуратури всіх рівнів — Херсонська обласна, Новокаховська, Цюрюпінська вбачається бездіяльність та грубе порушення процедур, а саме не внесення відомостей про злочин до ЄРДР. Правоохоронні органи також грубо порушують процедури, строки досудового розслідуваннядля для навмисного затягування розслідування по справі.

На переконання заявника має місце змова органів виконавчої влади, правоохоронних та судових органів з метою відвертого «кришування» махінацій з бюджетними коштами. З 2015 року було порушено близько 20 кримінальних проваджень щодо Козачлагерського сільського голови, але жодну з них не було до суду, всі вони перебувають у досудовому розслідуванні і всі ведуться одним слідчим. Заявник вказує на факти фальшування та заміни документів по справі, не внесення відомостей про злочин до ЄРДР тощо, процесуальні керівники прокуратури сприяють покриттю цих фактів.

Ознайомившись з матеріалами справи юристи громадянського руху «Хвиля» безперечно визначили, що факти порушень носять ознаки корупційної схеми. Віктором Чумаком було ініційовано звернення як народного депутата на Генерального прокурора Ю.Луценка. В результаті чого Генеральною прокуратурою доручено прокурору Херсонської обласної організувати розгляд перевірки викладених фактів та  вжити відповідні заходи реагування.