Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Наша діяльність > Звернення щодо незаконного захоплення земельної ділянки і Каплиці Новоолексіївської парафії у Херсонській області

Наша діяльність

Звернення щодо незаконного захоплення земельної ділянки і Каплиці Новоолексіївської парафії у Херсонській області

 На ім’я народного депутата, лідера Громадянського руху «Хвиля», Віктора Чумака у червні 2018 надійшло звернення членів релігійної громади на честь Преподобного Сергія Радогіжского Новоолексіївської парафії Української Православної Церкви Київського патріархату щодо неправомірних дій організованої групи осіб, яка починаючи з січня 2017 року діє на теренах Генічеського району Херсонської області. Угрупування фізично захопили нерухоме та рухоме майно, у тому числі облаштовану силами членів релігійної громади Каплицю, благоустроєну прилеглу територію та земельні ділянки загальною площею 5,1 га та 2,2 га, що розташовані в межах с.Стрілково Генічеського р-ну Херсонської області.

За чинними договорами оренди землі цільове призначення визначене під будівництво пансіонату та благоустрій паркової зони на добровільних засадах. Фактично на ділянках було збудовано Каплицю прп. Сергія Радогіжского, висаджено зелені насадження, здійснено благоустрій та упорядковано Меморіальну Алею пам’яті «Небесної сотні», «Афганцям», «Українському Козацтву» та полеглим учасникам АТО.

На переконання заявників, організована група осіб-рейдерів діє за підтримки деяких представників місцевої виконавчої влади та правоохоронних органів, як району так і області. Власники земельних ділянок зверталися до районного відділу поліції за фактом самовільного захоплення земельних ділянок, погроз та залякування. Але керівництво Генічеського ВП ГУНП України фактично відмовились виконувати покладені на них службові обов’язки, в тому числі фіксувати і розслідувати численні факти злочинної діяльності угрупування. Крім того, заявники вже звернулись до ряду народних депутатів, Антирейдерського штабу, який діє при голові Херсонської адміністрації, але активувати хід розслідування на місцевому рівні так і не вдалося. Таким чином, місцева влада та правоохоронні органи фактично самоусунулися від виконання покладених на них законом повноважень, чим покривають незаконну кримінальну діяльність вказаних осіб.

Віктором Чумаком було ініційовано ряд звернень на Генерального прокурора Луценка Ю.В., Голову Національної поліції Князєва С.М., Директора НАБУ Ситника А.С. організувати проведення перевірки викладених фактів щодо правомірності дій посадових осіб: Голови Херсонської ОДА та Голови Геніченської РДА, які на ствердження заявника прикривають-керують незаконним захопленням нерухомого майна з чого вбачається корупційний прояв. В результаті чого Генеральною Прокуратурою було направлено прокурору Херсонської області викладені факти і доручено організувати перевірку згідно з вимогами чинного законодавства та повідомити про вжиті заходи.

Досудове розслідування триває, а юристи Громадянського Руху «Хвиля» тримають на контролі хід справи.