Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Наша діяльність > Звернення Одеської телерадіокомпанії щодо тиску та нападу на журналістів ТРК та бездіяльності правоохоронних органів

Наша діяльність

Звернення Одеської телерадіокомпанії щодо тиску та нападу на журналістів ТРК та бездіяльності правоохоронних органів

Звернення телерадіокомпанії «Круг» м.Одеса Звернення Віктора Чумака та телерадіокомпаніїТРК «Круг» є опозиційним телеканалом по відношенню до діючої влади в місті Одеса. Журналістами телеканалу постійно проводяться численні журналістські розслідування щодо фігурантів корупційних схем та сепаратистських проявів у регіоні.

9 лютого 2015 р. було здійснено розбійний напад на приміщення ТРК «Круг». На тверде переконання журналістів той факт, що фактично протягом 3-х років розслідування по справі не проводиться, свідчить про заказний мотив та «кришування» нападників з боку поліції. До теперішнього часу ТРК «Круг» та журналісти телерадіокомпанії не визнані потерпілими, нападники не встановлені, хоча при свідченні журналісти вказали на те, що впізнали близько десятьох людей, які вчинили розбій у приміщенні телеканалу.

Протягом вказаного часу співробітники поліції, при цілковитому потуранні прокуратури, всіляко намагалися необґрунтовано закрити кримінальну справу. З метою захисту законних прав і залучення до відповідальності нападників керівництво ТРК неодноразово зверталися в Адміністрацію Президента, до Міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора, але отримували лише незначущі відписки (вся переписка с вказаними відомствами складає більше 300 аркушів).

У вересні цього року телерадіокомпанія звернулася до народного депутата, лідера руху «Хвиля» Віктора Чумака з проханням розібратися та посприяти у законному вирішенні даної ситуації.

Віктором Чумаком було ініційоване депутатське звернення на Голову Національної поліції Сергія Князєва та Генерального прокурора Юрія Луценка щодо організації проведення перевірки викладених фактів про бездіяльність слідчих по даному кримінальному провадженню. В результаті чого прокуратурою Одеської області було проведено досудове розслідування, встановлено, що стан досудового розслідування не в повній мірі відповідає вимогам кримінального процесуального законодавства України та взято під особистий контроль подальше розслідування. Досудове розслідування провадження триває, а юристи Громадянського Руху «Хвиля» тримають на контролі хід справи.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]