Хвиля
Рух за позитивні зміни
Головна > Наша діяльність > Звернення виробників сільськогосподарської продукції з Вінничини

Наша діяльність

Звернення виробників сільськогосподарської продукції з Вінничини

Звернення виробників сільськогосподарської продукції. Вінниця Звернення Віктора Чумака у Вінниці

На ім’я народного депутата, лідера Громадянського руху «Хвиля», Віктора Чумака у вересні 2017 року було отримано колективне звернення підприємців — виробників сільськогосподарської продукції з приводу ситуації, яка склалась на Вінничині.

Фактично, має місце рейдерський захват земель у місцевих фермерських господарств. Шляхом підкупу як грошовими коштами, так і видачею зерна, цукру та різного роду обіцянок, з більш як п’ятдесятьма власниками земельних паїв було організовано укладання договорів оренди землі. Після того, домагаючись виконання зазначених договорів, які,  до речі,  не пройшли державну реєстрацію, представники рейдера шляхом залякування та фальшування документів вимагали передати землі у користування. Залякування доходило до погроз самовільно розпочати обробку землі. Фактично, це є фактом протидії законній господарській діяльності (по суті рейдерський захват), що підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст.206 ч.1, ст.355 ч.1 КК України.

На початку 2016 р. підприємці зверталися до правоохоронних органів , органів прокуратури із заявами про протиправні дії, однак жодних дій, спрямованих на захист майнових прав та інтересів вчинено не було.

З боку Віктора Чумака, як народного депутата, було вчинено втручання в ситуацію та сформовано ряд звернень на Голову національної поліції Сергія Князєва та Генерального прокурора Юрія Луценка з вимогою організувати проведення перевірки викладених фактів та вжити відповідних заходів реагування. На що було відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206 (Протидія законній господарській діяльності) Кримінального Кодексу України. А також розпочато досудове розслідування під відповідальність Головного управління Національної поліції у Винницькій області та управління захисту економіки у Винницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.